PF Din Text Comp Pro Regular Specimen
YAZ OKULU KAYITLARI ÇOKTAN BAŞLADI...
FRANCES KING SCHOOL OF ENGLISH LONDON kısa süreliğine özel indirim...
INLINGUA CHELTENHAM Yıl sonunda kadar çok özel fiyatlar...
EMBASSY ENGLISH Türk öğrenciler için özel promosyonlar...
EC'den Türk öğrencilere özel...
Malta'da dil eğitimi almak isteyen Türk öğrencilere çok uygun teklifler...
LSI Türk öğrencilere özel promosyonları...
İRLANDA'dan Türk öğrencilerine özel teklifleri...
PF Din Text Comp Pro Regular Specimen Untitled Document
SoHigh School

YURTDIŞINDA LİSE EĞİTİMİ

Yurtdışında lise eğitimi, özellikle yüksek öğrenimine yurtdışında devam edecek olan öğrencilerin aileleri tarafından tercih edilmektedir, öğrenciler üniversite eğitimi öncesinde veya 9- 10- 11. sınıflarda yurtdışında lise eğitimine başlayarak, eğitim sistemine adapte olup, yüksek kabul şartları olan üniversitelere kabul edilme olasılıklarını arttırmaktadırlar. İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda ve İsviçre de bulunan yatılı ve gündüzlü, özel ve devlet liselerinin çoğunluğu, yabancı öğrencileri kabul etmekte, dil seviyesi yeterli olmayan öğrencilere özel hazırlık programları sunarak, sisteme daha çabuk entegre olmalarını sağlamaktadırlar. Yüksek akademik standart, güvenli ortam, yabancı öğrenciler için hazırlanmış destek programları, ders dışı sosyal ve spor aktiviteleri gibi imkanlar sunan liseler, aileler tarafından gün geçtikçe daha çok tercih edilmektedir.

Amerika ve Kanada'da lise eğitimi ülkemizde olduğu gibi 4 yıldır, " High School Diploma " lise diploması alan öğrenciler üniversitelere başvurmaya hak kazanırlar. Eğitim yılı 2 sömestre den oluşur, Eylül başında başlayan eğitim, Haziran'da son bulur.
İngiltere'de zorunlu eğitim 5-16 yaş arasıdır, lise eğitimine denk gelen ve GSCEs ( General Certificates of Secondary Education ) olarak adlandırılan eğitimin ( 15-16 yaş ) sonrasında yüksek eğitim almak isteyen öğrenciler AS ve A-level ( Advance Level) veya IB ( International Baccalaureate Diploma ) yaparak üniversitelere başvurmaya hak kazanırlar. Uluslararası öğrenciler, 9, 10, 11. Sınıflara denk gelen GCSEs porgramına dahil olabilirler, GCSEs programını başarı ile bitiren öğrenciler 2 yıllık A-level programı ( üniversite de eğitim almak istedikleri konu doğrultusunda ders seçimi yapılır, üniversiteye hazırlayan bir programdır) yaparak üniversiteye başvurabilirler veya bir yıllık foundation ( Üniversite hazırlık) programlarına katılarak üniversiteye başvuru yapabilmektedirler. İngiltere'de eğitim 3 sömestre den oluşur, Eylül başı başlayan eğitim, Temmuz başı sona erer.

     
 

 
Kullanım Koşulları | Gizlilik | Mülkiyet | Telif Hakları     Tüm hakları saklıdır ©2013 soeducation.com Design by