PF Din Text Comp Pro Regular Specimen
YAZ OKULU KAYITLARI ÇOKTAN BAŞLADI...
FRANCES KING SCHOOL OF ENGLISH LONDON kısa süreliğine özel indirim...
INLINGUA CHELTENHAM Yıl sonunda kadar çok özel fiyatlar...
EMBASSY ENGLISH Türk öğrenciler için özel promosyonlar...
EC'den Türk öğrencilere özel...
Malta'da dil eğitimi almak isteyen Türk öğrencilere çok uygun teklifler...
LSI Türk öğrencilere özel promosyonları...
İRLANDA'dan Türk öğrencilerine özel teklifleri...
Untitled Document PF Din Text Comp Pro Regular Specimen
SoBusiness // QUEST LANGUAGE STUDIES
  • Okul Hakkında
  • Programlar
  • Ülke Bilgisi
  • Şehir : Toronto

 1997 yılında kurulmuştur. “Languages Canada “ onaylı, Quality English üyesi, kaliteli eğitimi ile tanınan küçük bir okuldur. Ortalama 10 kişilik, küçük sınıflarda eğitim verilmektedir. 2011 yılında yeni binasına geçmiştir. Toronto’nun merkezinde “ College”  metrosuna 2 dakika yürüme mesafesindedir. 

KONAKLAMA:

 

  1. Aile yanı konaklama: Tam pansiyon konaklamadır.
  2. Otel konaklama
  3. Yurt konaklama: Okula 30-40 dakika mesafededir.

-          Basic (Ana) yurt konaklama: Ortak banyo ve mutfaklı konaklamalardır. Tüm yıl boyunca hizmet vermektedir.

-          Standart: Sadece yaz aylarında (Mayıs- Ağustos) uygun olan, okula 25 dakika yürüme mesafesinde, metroya 15 dakika mesafede konaklamadır.

 

 

SOSYAL AKTİVİTELER:

-          Mevsimsel spor aktiviteleri (kano, kayak, kaya tırmanıcılık vb),

-          günlük geziler, hafta sonu gezileri (Toronto adaları, Niagara Şelaleleri, Ottowa, Montreal, New York City, Chicago, Washington DC, Algonquin Park Wildness Camping vb.)

-          kültürel aktiviteler (sinema, sohbet kulüpleri vb.)

-          partiler ve akşam yemeği (uluslar arası öğrenci partileri, gece kulüpleri, Pizza günleri vb.) aktiviteleri düzenlenmektedir.

 

ULAŞIM:

Transfer hizmeti bulunmaktadır.

 YETİŞKİN PROGRAMLARI

 

        i.            ULUSLAR ARASI İŞ İNGİLİZCESİ DİPLOMA PROGRAMI: 16+ yaş grubuna uygun programlardır. Dinleme, yazma,konuşma, kelime bilgisi gibi dil becerilerini iş alanında geliştirerek yüz yüze toplantılar, yazışma prosedürleri, sunum hazırlama, iş yemekleri gibi profesyonel gerekliliklere yoğunlaşmış programlardır. Haftada 25 saatlik yoğun program 2-16 hafta seçilebilmektedir. Talep edildiği takdirde haftada 15, 20 veya 30 saatlik programlar da sunulmaktadır. Program, çalışma grupları, iş yemekleri, yerel ve uluslar arası şirket liderleri ile bir araya gelme, Toronto Borsası gibi uluslar arası merkezlere ziyaretler gibi çalışma ve aktivitelerle desteklenmektedir.

      ii.            MESLEKİ VE AKADEMİK PROGRAMLAR:

-          İş İngilizcesi,

-          Turizm İngilizcesi,

-          Akademik İngilizce veya

-          Sınav hazırlık konularında diğer yoğun programlarla alınabilecek öğleden sonra, yarı zamanlı kurslardır. 16+ yaş grubu için, haftada 15 saatlik, 4-16 hafta tercih edilen programlardır.

    iii.            EĞİTİM &ÇALIŞMA PROGRAMLARI (CAREER PATHWAY PROGRAMS-CPP): Kariyere geçiş programlarıdır. Diğer yoğun programlardan biriyle beraber alınmaktadır. İş yerleştirme ücreti alınmayan 19+ yaş grubu için programlardır.

-          İş İngilizcesi ve Ücretli Staj programı: Haftada 25 saatlik İş İngilizcesi Diploma programıyla birlikte alınan 4-12 hafta süreli maaşlı programlardır.

-          Gönüllü (Ücretsiz) staj programı: En az 6 haftalık programlardır. 2 haftası (haftada 25 saat) İngilizce, 4 haftası staj programıdır.

 

        i.            EKSTRA PROGRAMLAR:

·         ÖZEL SINIFLAR:  Bireysel veya grup olarak, katılımcıların istek ve ihtiyaçlarına göre tasarlanan programlardır. Hukuk, mühendislik, finans, tıp, turizm, havacılık gibi belirli sektörlerden profesyonellere uygun programlardır.

-          Bireysel ve

-          Kapalı Grup  olarak dizayn edilebilmektedir.

·         ÖĞRETMEN YANINDA KONAKLAMALI EĞİTİM: 1-12 hafta tercih edilebilecek haftada 15 saatlik yoğun bireysel programlardır. 14+ yaş grubuna uygundur.

·         KENDİ KENDİNE ÇALIŞMA PROGRAMLARI: Donanımlı çalışma odalarında, öğleden sonraları haftada 10 saate kadar alınabilecek 16+ yaş grubu için programlardır. 1-48 hafta tercih edilebilmektedir. İngilizce, sınav hazırlık, iş İngilizcesi, sözlü iletişim dersleri üzerine yoğunlaşılmış düşük maliyetli programlardır.

·         CROSS CANADA- Toronto ve Vancouver Programları: Quest ve VEC (Vancouver English Centre) ortak programıdır. Kanada’nın iki önemli eğitim merkezinde eğitim alma fırsatı sunmaktadır. Her iki şehirde de en az 12 hafta yapılan kayıtlarda ulaşım ücretsizdir.

 

SEÇMELİ DERSLER: Programlara ek olarak dil becerileri (okuma, yazma, okuma, dinleme), telaffuz, iş bulma/ iş görüşmeleri, iş yazışma, telefonla görüşme, pazarlama gibi daha pek çok konuda ders seçilebilmektedir.

 
Kanada  
Başkenti : Ottawa
Yönetim : Federal Parlamenter Demokrasi ve Anayasal Monarsi
Para birimi : Kanada Doları (CAD)
Dili : İngilizce, Fransızca
İklimi : Kanada iklimi her zaman bir tartışma konusudur. Dünya, Kanada'yı hep soğuk bir yer olarak tahayyül etmiştir. Her ne kadar bu doğru ise de - sıcaklığın -25 dereceye kadar düşmesi olağandır- sıcaklıklar yıl içerisinde değişir ve Kanada, en az soğuk günleri kadar sıcak yaz günleri yaşar.
Önemli Şehri : Ottawa, Montreal, Toronto, Calgary, Vancouver, Winnipeg, Edmonton, Quebec, Halifax.
Vize : Kanada'ya giriş yapabilmek için alınan Kanada vizesi için Ankara'daki Kanada Baş konsolosluğuna başvuru yapılır.
Ulaşım : Toronto'ya Türkiye'den direk uçuş bulunmaktadır, ayrıca Avrupa'nın pek çok kentinden aktarmalı olarak, Vancouver, Montreal, Halifax, Ottowa gibi büyük şehirlere ulaşım mümkündür.
Hava Durumu :  

 

 
   
Untitled Document

 

 

       
 

 
Kullanım Koşulları | Gizlilik | Mülkiyet | Telif Hakları     Tüm hakları saklıdır ©2013 soeducation.com Design by