PF Din Text Comp Pro Regular Specimen
YAZ OKULU KAYITLARI ÇOKTAN BAŞLADI...
FRANCES KING SCHOOL OF ENGLISH LONDON kısa süreliğine özel indirim...
INLINGUA CHELTENHAM Yıl sonunda kadar çok özel fiyatlar...
EMBASSY ENGLISH Türk öğrenciler için özel promosyonlar...
EC'den Türk öğrencilere özel...
Malta'da dil eğitimi almak isteyen Türk öğrencilere çok uygun teklifler...
LSI Türk öğrencilere özel promosyonları...
İRLANDA'dan Türk öğrencilerine özel teklifleri...
Untitled Document PF Din Text Comp Pro Regular Specimen
SoLanguage // ALPHA COLLEGE
  • Okul Hakkında
  • Programlar
  • Ülke Bilgisi
  • Şehir : Dublin

Alpha College 1989 yılında kurulmuş IALC (International Association of Language Services) onaylı, MEI (Marketing English in Ireland), EQUALS (Evaluation and Accreditation of Quality Language Services) ve ACELS (National Qualifications Authority of Ireland) üyesi bir okuldur. Öğretmenler, mühendisler, profesyonellerden üniversite öğrencilerine kadar pek çok yaş ve ihtiyaca uygun programlar sunmaktadır. Alpha College’ı tercih eden öğrencilerin yaş ortalaması 28’dir. Okul tarihi binası ile Dublin şehir merkezinde konumlanmıştır. Kafeler, mağazalar, müzeler, tiyatrolara kısa bir yürüme mesafesindedir. Ayrıca tüm şehri gezebilmek için otobüs ve trene de yakındır.
 
KONAKLAMA
Aile yanı Konaklama
Otel ve Konuk evi Konaklama
Sadece yaz sezonu için Yurt Konaklama
 
SOSYAL AKTİVİTELER: Guinness, Kilmainham Jail, Phoenix Park, Dublin, Jameson Whiskey Distillery, Chester Beaty Library gibi yarım günlük; Killkenny Kalesi, Tara Tepesi, Boyne Vadisi, Glendalough, Powerscourt, Bray Head, Howth gibi tam günlük aktiviteler düzenlenmektedir. 
 
ULAŞIM
Transfer hizmeti bulunmaktadır.
 

PROGRAMLAR
 
Genel İngilizce Programları: Her seviyeden İngilizce seviyesine sahip öğrencinin katılabileceği programlardır. Sınıflar ortalama 8-9 kişiliktir. Kurslar minimum bir haftalıktır; üst sınırı bulunmamaktadır.
Haftada 20 derslik Standart Program,
25 derslik Yoğun Program ve
30 derslik Süper Yoğun Program seçenekleri bulunmaktadır. Standart Program yarım günlük programdır. Yoğun Programda haftada 2 gün öğleden sonra dersleri bulunmaktadır. Öğleden sonraları dinleme ve konuşma üzerine yoğunlaşmaktadır. Süper Yoğun Program’da ise Yoğun Program’a ek olarak haftada 2 öğleden sonra Genel İş İngilizcesi eğitimi verilmektedir.
 
Genel İngilizce + Genel İş İngilizcesi Programı: Sabahları Standart Genel İngilizce dersleri, haftada iki gün öğleden sonraları bire-bir veya grup Genel İş İngilizcesi eğitiminden oluşan, haftada 25 derslik programlardır.
 
Online Yazma Dersleri: Öğrenciler; herhangi bir programa ek olarak; İngilizce yazma becerilerini geliştirmek üzerine bu dersleri tercih edebilmektedir.
 
Sınav Hazırlık Programları: Cambridge FCE ve CAE, IELTS ayrıca TOEIC, BULATS ve TIE sınavlarına hazırlamaktadır. Genel İngilizce Programlarına dahil olan 12 haftalık programlardır.
 
ÖZEL PROGRAMLAR
50+ Programlar: 50 yaş ve üzeri yaş grubu için tasarlanmış, haftada 15 ders İngilizce eğitimi, sosyal aktiviteler ve konaklama dahil 2 haftalık paket programlardır.
 
Öğretmen Eğitimi: Toplam 40 ders, sosyal ve kültürel aktivitelerden oluşan 2 haftalık programlardır. Edebiyat Öğretmenleri için Eğitim Programı,
CLIL Teori ve Pratik Programı,
Sınıf içi Teknoloji Kullanma Programı seçenekleri bulunmaktadır.
 
Özel Amaçlı Programlar: Belli sektörlerde grup ve bire-bir eğitimlerden oluşan programlarıdır. Öğrenciler sabahları 20 derslik Standart Genel İngilizce sınıfına katılmaktadır. Ek olarak istenilen alanda haftada 5 ders bire-bir eğitimden oluşmaktadır.
Havacılık,
Bankacılık ve Finans,
Hukuk,
Tıp,
Satış ve Pazarlama,
Askeri Organizasyon ve Operasyonlar,
İş ve Turizm alanlarında eğitimler tercih edilebilmektedir.
 
Yönetici Programları: Yöneticilere ve ihtiyaçlarına özel tasarlanan en az bir haftalık programlardır. Bu program bire-bir veya ikiye-bir eğitimleri şeklindedir. İngilizce eğitimleri ile birlikte eğitmen ile öğle yemekleri, öğleden sonra ve akşam sosyal ve spor aktiviteleri tercih edilebilecek bir programdır.
 
JUNIOR PROGRAMLAR: Haftada 20 ders eğitim, haftada 1 tam, 2 yarım gün sosyal ve kültürel aktivitelerden oluşan programlardır. Program 11-18 yaş grubu için geçerli olup yurt veya aile yanı konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

 
İrlanda  
Başkenti : Dublin
Yönetim : Parlamenter Demokrasidir
Para birimi : Euro
Dili : İngilizce, Gael dili
İklimi : İrlanda ılıman bir deniz iklimine sahiptir. Temmuz ayında elde edilen sıcaklıklar güneyde 16° ile kuzeyde 14° arasında değişir. Kışlar nispeten sıcak geçer ve sıcaklık Ocak ayında 4° ile 7° arasında değişir. Ülkeye hakim olan Atlas Okyanusu'ndan gelen nemli rüzgarlar ülkenin yıl boyunca yağış almasına neden olur. Ülkenin yaklaşık yüzde sekseni yılda ortalama 762 ile 1270 mm arasında yağış alır. Yağışlar nedeniyle ülke oldukça ıslaktır. Çoğu günler sis tabakasıyla kaplıdır.
Önemli Şehri : Dublin, Dundalk, Sligo, Ballina, Westport, lifden, Galway, Dun, Wicklow, Shannon, Limerick, Thurles, Waterford, Killarney, Cork, Bantry.
Vize : İrlanda, Avrupa birliği üyesi olduğu halde Türk vatandaşlarından İrlanda vizesi talep eder. Schengen ile ülkeye giriş yapılamaz.
Ulaşım : İrlanda'nın başkenti Dublin'e Türkiye'den direk uçuş bulunmaktadır, ayrıca İngiltere Galler'den feribot ile de geçilebilmektedir.
Hava Durumu :  

 

 
   
Untitled Document

DUBLIN

Avrupa'nın kuzey batısında bulunan, 4.5 milyon nüfuslu İrlanda'nın başkentidir. Dublin, İrlanda'nın doğu kıyısında, 1.5 milyon nüfüslu bir kenttir. Edebiyat ve müziği ile tanınmış bir coğrafyadır. Avrupa'nın en genç nüfuslu büyük şehirlerinden biridir. Ortaçağ ve modern mimarinin harmanlandığı şehrin, tarihi, kültürel ve edebi zenginliğinin yanı sıra hareketli bir gece hayatı vardır. Müzik, edebiyat ve spor alanında dünya çapında efsane olmuş isimler dolayısıyla adını duyurmuştur. Yıl içinde, "Dublin Tiyatro Festivali" gibi pek çok kültürel aktiviteye ev sahipliği yapar. Şehrin kalbinin attığı caddelerden en önemlisi " Temple Bar"dır, "Irish Film Centre" , "Project Arts Centre" gibi pek çok müzik, fotoğraf ve multi-medya galerisi bu caddede bulunmaktadır.

 

       
 

 
Kullanım Koşulları | Gizlilik | Mülkiyet | Telif Hakları     Tüm hakları saklıdır ©2013 soeducation.com Design by