PF Din Text Comp Pro Regular Specimen
YAZ OKULU KAYITLARI ÇOKTAN BAŞLADI...
FRANCES KING SCHOOL OF ENGLISH LONDON kısa süreliğine özel indirim...
INLINGUA CHELTENHAM Yıl sonunda kadar çok özel fiyatlar...
EMBASSY ENGLISH Türk öğrenciler için özel promosyonlar...
EC'den Türk öğrencilere özel...
Malta'da dil eğitimi almak isteyen Türk öğrencilere çok uygun teklifler...
LSI Türk öğrencilere özel promosyonları...
İRLANDA'dan Türk öğrencilerine özel teklifleri...
Untitled Document PF Din Text Comp Pro Regular Specimen
SoLanguage // ACET - CORK LANGUAGE CENTRE
  • Okul Hakkında
  • Programlar
  • Ülke Bilgisi
  • Şehir : Cork

ACET, 36 yılı aşkın tecrübesi ve çok çeşitli program seçenekleri olan bir okuldur. İrlanda’nın Dublin’den sonra ikinci şehri olarak anılan Cork’da bulunmaktadır.. Şehirde 19. Yüzyıl tarzı hakimdir. ACET, Georgian tarzı iki binadan oluşur. MEI ve EAQUALS üyesidir. ACELS ve ISO ve IALC akreditasyonuna sahiptir. Yüksek akademik standartlar, kaliteli konaklama seçenekleri ve verimli destek servisi sunulmaktadır.

KONAKLAMA

Aile yanı Konaklama
Yurt Konaklama
Self-catering apartman Konaklama
Otel Konaklama
 

 

GENEL İNGİLİZCE PROGRAMLARI:16+ yaş grubuna uygun haftada 20 derslik standart veya 26 derslik yoğun programlardır.
İŞ İNGİLİZCESİ PROGRAMI: Sadece yaz aylarında geçerli olan, 16+ yaş grubuna uygun, Standart Genel İngilizce programı ile beraber alınabilen bir programdır. Haftada 3 öğleden sonra, 6 saatlik programdır.
SINAV HAZIRLIK PROGRAMI: Cambridge FCE (First Certificate), CAE (Cambridge Advanced Certificate), CPE (Cambridge Proficiency) sınavlarına ve TOEFL, TOEIC ve IELTS sınavlarına hazırlamaktadır. 16+ yaş grubuna uygun programlardır.
BİRE-BİR EĞİTİM
YÖNETİCİ PROGRAMI: Kısıtlı zamanı olan profesyonellere uygun programlardır.
50+ PROGRAM: 50+ yaş grubuna uygun, haftada 15 ders dil eğitimi ve aktivitelerden oluşan programlardır.
ÖĞRETMEN EĞİTİMİ PROGRAMI: 16+ yaş grubuna uygun CELT programları, 18+ yaş grubuna uygun CLIL, Bilgi Tazeleme, TKT kursları bulunmaktadır.
ASKERİ İNGİLİZCE EĞİTİM PROGRAMI: Gruplara özel tasarlanan programlardır.

 
İrlanda  
Başkenti : Dublin
Yönetim : Parlamenter Demokrasidir
Para birimi : Euro
Dili : İngilizce, Gael dili
İklimi : İrlanda ılıman bir deniz iklimine sahiptir. Temmuz ayında elde edilen sıcaklıklar güneyde 16° ile kuzeyde 14° arasında değişir. Kışlar nispeten sıcak geçer ve sıcaklık Ocak ayında 4° ile 7° arasında değişir. Ülkeye hakim olan Atlas Okyanusu'ndan gelen nemli rüzgarlar ülkenin yıl boyunca yağış almasına neden olur. Ülkenin yaklaşık yüzde sekseni yılda ortalama 762 ile 1270 mm arasında yağış alır. Yağışlar nedeniyle ülke oldukça ıslaktır. Çoğu günler sis tabakasıyla kaplıdır.
Önemli Şehri : Dublin, Dundalk, Sligo, Ballina, Westport, lifden, Galway, Dun, Wicklow, Shannon, Limerick, Thurles, Waterford, Killarney, Cork, Bantry.
Vize : İrlanda, Avrupa birliği üyesi olduğu halde Türk vatandaşlarından İrlanda vizesi talep eder. Schengen ile ülkeye giriş yapılamaz.
Ulaşım : İrlanda'nın başkenti Dublin'e Türkiye'den direk uçuş bulunmaktadır, ayrıca İngiltere Galler'den feribot ile de geçilebilmektedir.
Hava Durumu :  

 

 
   
Untitled Document

CORK

160 bin nüfuslu, İrlanda'nın Dublin'den sonra en büyük şehridir. Güneyin kamusal, siyasal ve kültürel başkenti sayılmaktadır. Lee nehrinin iki kanalı arasında, tepeleri, 19. yüzyıl etkisinde mimari dokusu , köprüleri, Georgia tarzı evleri, merdivenleriyle tanınan geleneksel bir İrlanda kentidir. Çok zengin arkeolojik, kültürel ve edebi mirasları bulunmaktadır. Sanat, müzik ve edebiyat alanlarındaki bilinirliği 2005 yılında Avrupa Kültür başkenti seçilmesine olanak sağlamıştır. 2010 yılında pek çok kurum tarafından Avrupa'nın görülmesi gereken ilk 10 kenti arasına girmiştir. Uluslar arası festivalleri, pubları, gece kulüpleriyle hareketli bir gece hayatı vardır. Fransa ve İngiltere'den arabalı vapur seferleri bulunmaktadır. Ayrıca Londra, hava yoluyla 1 saatten az mesafededir. Ülkenin güney kıyısında bulunan Cork'un uluslar arası hava alanından, denizyolu, demir yolu ve otobüsle diğer büyük şehirlere bağlantısı rahatlıkla sağlanabilmektedir.

       
 

 
Kullanım Koşulları | Gizlilik | Mülkiyet | Telif Hakları     Tüm hakları saklıdır ©2013 soeducation.com Design by